Sprawdź jak Twoja pielęgnacja odzieży wpływa na środowisko.

wprowadź informacje i oblicz

  sukienkaspódnicaspodnie materiałowespodnie jeansowekrótkie spodniebluzka/koszulabluzaswetert-shirtpiżamakurtkapłaszczbieliznaskarpety
  Założenia metodyczne:

  Obliczony ślad węglowy dotyczy jednego cyklu pielęgnacyjnego (pranie, suszenie i prasowanie) i wynika ze zużycia prądu (przez pralki, suszarki i żelazka). Obliczenia oparto o metodykę GHG Protocol oraz współczynnik emisyjności energii elektrycznej dla Polski (pobrany z Association of Issuing Bodies). Założenia dotyczące zużycia energii przez żelazka oparto na danych z HIGG (globalny standard służący ocenie wpływu branży odzieżowej na klimat). Zużycie energii przez pralki, suszarki i pralko-suszarki oparto na specyfikacji technicznej wybranych modeli urządzeń. Wagi poszczególnych ubrań pobrano z baz danych LPP. Czas prasowania założono na podstawie doświadczeń eksperckich LPP.

  Deloitte Advisory sp. z o.o. sp. k. dokonał niezależnego przeglądu w zakresie zgodności zastosowania współczynników Higg’a w ramach narzędzia kalkulacji emisji (tzw. „kalkulatorze”) dla zdefiniowanego etapu użytkowania ubrań oraz zastosowania metodyki i założeń przyjętych przez LPP S.A.

  Dowiedz się więcej o kampanii Dbaj o ubranie. Czytaj. Sprawdzaj. Pielęgnuj

  Bądź na bieżąco. Pielęgnuj ubrania i ciesz się nimi dłużej